Szanowni Państwo,

Katedra Zarządzania Transportem Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego

ma przyjemność poinformować Państwa o XII Ogólnopolskim Seminarium Naukowym pt. „Metody badań nad transportem. Sięgnięcie do spuścizny Profesora Jerzego Wolszczana”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 r. (czwartek) w formule hybrydowej (w siedzibie Instytutu w Szczecinie, przy ul. Cukrowej 8 oraz on-line).

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego wpisuje się w obchody Roku Profesora Jerzego Wolszczana w Uniwersytecie Szczecińskim. Profesor Jerzy Wolszczan (1919-1984) należy do grona twórców szczecińskiej szkoły ekonomiki transportu. Obszarem Jego eksploracji naukowej był transport samochodowy. Pozostawił po sobie bogatą spuściznę w postaci Jego uczniów oraz dorobku naukowego, który razem tworzyli.

Seminarium stworzy przedstawicielom nauki okazję do przedstawienia współczesnych metod i technik badania zagadnień z zakresu transportu, spedycji i logistyki oraz wskazanie postępu metodologicznego w tym zakresie.

Tradycyjnie celem naszego Seminarium Naukowego jest integracja ośrodków   akademickich i naukowych oraz wymiana wiedzy na temat postępu w badaniach nad transportem. W tym roku, sięgając do dorobku naukowego prof. Jerzego Wolszczana, mamy szczególna okazję do zauważenia na ile zmienia się podejście metodyczne w poznawaniu i analizie zjawisk sektora T-S-L.

Prosimy o uwzględnienie tego wydarzenia w Państwa kalendarzu na 2024 rok. O szczegółach konferencji oraz warunkach uczestnictwa będziemy Państwa na bieżąco informować.

Liczymy na spotkanie w Szczecinie w grudniu tego roku!

Komitet Naukowo-Programowy:

prof. dr hab. Elżbieta Załoga – przewodnicząca