Koła Naukowe wspierane przez Instytut Zarządzania
Koła Naukowe wspierane przez Instytut Zarządzania
Opiekun: dr Katarzyna Kazojć
Prezes:
Kontakt:
Strona internetowa: https://www.facebook.com/kolonaukowebin/
Obszar aktywności: wspieranie rozwoju naukowego i zawodowego studentów, zwiększanie ich szans na rynku pracy, umożliwianie poznania działalności przedsiębiorstw i innych organizacji funkcjonujących na rynku, organizacja spotkań z przedstawicielami biznesu, organizacja wydarzeń promujących probiznesowe, proinnowacyjne oraz prospołeczne postawy.
Statut Koła
Opiekun: dr Monika Różycka
Prezes: Amelia Manturuk
Kontakt:
Strona internetowa:
Obszar aktywności: rozwijanie i kształtowanie zainteresowań naukowych i umiejętności praktycznych studentów w zakresie przywództwa, zarządzania i zrównoważonego rozwoju, poszerzanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, zdobywanie doświadczenia, umiejętności oraz dzielenie się nowoczesnymi, innowacyjnymi trendami i narzędziami oraz najlepszymi praktykami w zakresie przywództwa, zarządzania i zrównoważonego rozwoju, współpraca na styku świata nauki z biznesem – pracodawcami i przedsiębiorcami celem identyfikacji najlepszych praktyk, standardów i case studies z zakresu przywództwa, zarządzania i zrównoważonego rozwoju, networking, wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami, wzajemna inspiracja do rozwoju i możliwość poznania tajników działań nakierowanych na efektywne przywództwo, zarządzanie i zrównoważony rozwój, tworzenie forum dla przywódców-innowatorów w celu zidentyfikowania najnowszych trendów w przywództwie i zarządzaniu opartym na tworzeniu wartości dla siebie, firmy i otoczenia w odpowiedzi na współczesne wyzwania umożliwienie prowadzenia prac badawczych i prezentacji ich wyników.
Statut Koła
Opiekun: dr Anna Wieczorek-Szymańska
Prezes:
Kontakt:
Strona internetowa:
Obszar aktywności: działalność KNEP koncentruje się na obszarze zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania postaw przedsiębiorczych, tworzenia i funkcjonowania przedsiębiorstw, podnoszenia standardów zarządzania przedsiębiorstw, promocji przedsiębiorczości oraz zwiększania motywacji i kreatywności studentów w rozwijaniu wiedzy i doświadczeń w obszarze zarządzania.
Statut Koła
Opiekun: dr hab. Tomasz Kwarciński, prof. US
Prezes:
Kontakt:
Strona internetowa:
Obszar aktywności:
Statut Koła
Opiekun: dr Anna Bielawa
Prezes:
Kontakt:
Strona internetowa:
Obszar aktywności: aktywność członków koła naukowego opiera się na działalności naukowej i społecznej. Na przestrzeni lat funkcjonowania koła jego członkowie aktywnie wspierali i pomagali osobom potrzebującym, jak np. dzieciom z domu dziecka czy też małej Hani, chorej na lekoodporny zespół padaczkowy (Akcja Mikołajkowa: Wrzuć grosiaka dla dzieciaka) W ramach działalności naukowej pomagali w organizowaniu licznych konferencji naukowych lub sami byli ich organizatorami (Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem informacji w ramach Tygodnia Kultury Japońskiej). Ponadto aktywnie propagują ideę przedsiębiorczości i jakości, przeprowadzając lekcje z tej tematyki w zaprzyjaźnionej szkole podstawowej.
Statut Koła
Opiekun: dr inż. Justyna Myszak
Prezes:
Kontakt: lean.and.smart.us@gmail.com
Strona internetowa: www.facebook.com/LeanandSmart/
Obszar aktywności: działalność oscyluje wokół zagadnień czysto logistycznych, poprzez tematyczne, działowe elementy logistyki, w tym aspekty produkcyjne, jakościowe i organizacyjne, które w życiu Koła odgrywają niebagatelną rolę.
Głównym celem KN Lean&Smart jest:
Koło Naukowe Lean&Smart realizuje swoje cele m.in. poprzez współorganizowanie seminariów Logistyka produkcji w praktyce, wyjazdy na seminaria i konferencje, publikację i prezentację artykułów naukowych, prowadzenie badań naukowych, udział w projektach i programach naukowych (np. Top Young 100), współorganizowanie konferencji czy organizację wizyt studyjnych do przedsiębiorstw logistycznych i produkcyjnych. Wszystkie wymienione działania wyróżniają członków Koła na tle studentów i sprzyjają zdobywaniu cennej wiedzy oraz kontaktów, które w dalszej karierze naukowej i zawodowej mogą okazać się niezbędne.
Statut Koła
Opiekun: dr inż. Mariusz Sowa
Prezes:
Kontakt: logistyka.logus@gmail.com
Strona internetowa: https://www.facebook.com/loguswefiz
Obszar aktywności: zaopatrzenie, produkcja, dystrybucja, logistyczna obsługa klienta, gospodarka magazynowa, strategiczne zarządzanie procesami przepływu dóbr, transport, gospodarowanie zapasami, opakowania, usługi logistyczne, zasoby ludzkie w logistyce, logistyka zwrotna, zarządzanie projektami logistycznymi.
Działalność Koła Naukowego LogUS skupia się przede wszystkim na upowszechnianiu praktycznej wiedzy o logistyce wśród Studentów. Współpracując z otoczeniem biznesu mieliśmy możliwość uczestniczenia w wizytach studyjnych m.in. w zakładzie produkcyjnym Volkswagen Poznań, PESA Bydgoszcz czy Terminalu Przeładunkowym w Porcie Hamburg. Aktywny udział w licznych ogólnopolskich konferencjach, jak m.in.: Student Martime Conference, Kopernikańskie Dni Logistyki, Sympozjum Transportowo-Logistyczne SeaPoint, umożliwił wymianę myśli, zapoznanie się z wynikami najnowszych prac badawczych, przedyskutowanie nowych idei i koncepcji w tak intensywnie rozwijającej się dziedzinie wiedzy i praktyki, jaką jest współczesna logistyka. Ponadto udział w konferencjach naukowych stał się okazją do zaprezentowania referatów, które otrzymały liczne wyróżnienia i zostały zakwalifikowane do najlepszych prezentowanych prac członków kół naukowych. Przygotowane przez Studentów referaty publikowane są w Zeszytach Jednostek Naukowych organizujących konferencje.
Cele i działalność Koła Naukowego Logistyki LogUS:
Statut Koła
Opiekun: dr Urszula Chrąchol-Barczyk
Prezes:
Kontakt:
Strona internetowa:
Obszar aktywności:
Statut Koła
Opiekun: dr hab. Katarzyna Gadomska-Lila, prof. US
Prezes:
Kontakt:
Strona internetowa:
Obszar aktywności: aktywność dotycząca tematyki organizacji i zarządzania poprzez udział w warsztatach, spotkaniach i konferencjach naukowych oraz realizację projektów badawczych.
Statut Koła
Opiekun: dr Joanna Rzempała
Prezes:
Kontakt:
Strona internetowa:
Obszar aktywności: Koło Naukowe Project zajmuje się realizacją różnego rodzaju projektów, które mają na celu rozwój członów koła naukowego poprzez poszerzenia wiedzy z zakresu zarządzania projektami.
Statut Koła
Opiekun: dr hab. Tomasz Kwarciński, prof. US
Prezes:
Kontakt:
Strona internetowa:
Obszar aktywności:
Statut Koła