W dniu 9 stycznia 2023 r.  odbyło się spotkanie z przedstawicielem Uniwersytetu w Mesynie (Włochy, Sycylia). W spotkaniu udział wzięli:

• Prof. Dr Eng. Giuseppe Ioppolo, Scientific Coordinator, the “Lean&Quality Solutions Lab”, Director of the Master in “Food, Quality and International Management, Vice-Director of the Master in “E-Commerce and E-business”, University of Messina.
  • dr hab. Małgorzata Łatuszyńska,prof. US – Dziekan Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania
  • prof. dr hab. inż. Kesra Nermend – Dyrektor Instytutu Zarządzania
  • dr hab. Jarosław Korpysa, prof. US – Dyrektor Szkoły Doktorskiej i Przewodniczący kierunku Business Management
  • dr hab. Katarzyna Szopik-Depczyńska, prof. US – Vice-Przewodnicząca kierunku Business Management

Celem spotkania było omówienie współpracy dydaktycznej oraz naukowej. W ramach dyskusji udało się wyznaczyć kierunki współpracy w zakresie podpisania umowy kształcenia opartego na tzw. double degree programme (podwójny dyplom ukończenia studiów) dla drugiego stopnia studiów na kierunku Business Management. Umożliwiał on będzie wymianę studencką, odbywaną na podstawie umowy zawartej między Uniwersytetem Szczecińskim a UNIME, w ramach której studenci realizują studia na uczelni macierzystej oraz goszczącej, co prowadzi do uzyskania dwóch dyplomów ukończenia studiów. W obszarze naukowym współpraca związana będzie z wymianą pracowników naukowych i realizacją wspólnych przedsięwzięć naukowo-badawczych.