W dniu 15 listopada 2023 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się X edycja Seminarium PM Edukacja organizowanego przez Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Stowarzyszenie IPMA Polska oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Wydarzenie współorganizowała Katedra Organizacji i Zarządzania w składzie dr Joanna Rzempała oraz dr inż. Tomasz Wiśniewski, a także Koło Naukowe Zarządzania Projektami „PROJECT”.

Seminarium jest wydarzeniem mającym na celu prezentowanie różnych metod i form kształcenia w zakresie zarządzania projektami na etapie edukacji akademickiej, możliwość spotkania i wymiany doświadczeń w tym zakresie oraz networking. Tegoroczna edycja PM Edukacji została objęta Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii IZTECH. Głównym Partnerem wydarzenia została Fundacja Empiria i Wiedza, a Sponsorem Platynowym Bank Gospodarstwa Krajowego.

Wydarzeniu towarzyszyły niezwykle interesujące prelekcje na tematy związane z dziedziną zarządzania projektami, nauczaniem project managementu na polskich uczelniach wyższych, panel dyskusyjny na temat „Kompetencje przyszłości w zarządzaniu projektami: trendy i wyzwania”, a także cztery bloki warsztatowe.

W trakcie Seminarium miał miejsce Finał XVIII Edycji Konkursu Project Master – ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską z zarządzania projektami, który również jest współorganizowany przez Katedrę Organizacji i Zarządzania Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 50 prac dyplomowych: 9 prac licencjackich/inżynierskich, 19 prac magisterskich, 17 prac podyplomowych oraz 5 prac doktorskich.

Nasz Wydział współorganizuje PM Edukację corocznie od pierwszej edycji, która odbyła się w 2014 roku. Seminarium pozwala na przyczynia się do rozwoju dziedziny zarządzania projektami na poziomie akademickim oraz umożliwia promocję badań studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych na polskich uczelniach wyższych.

Relację z podróży do Warszawy okiem Koła Naukowego „PROJECT” można przeczytać tutaj:

Zachęcamy również do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia: