Z radością informujemy, że prowadzone przez Katedrę Logistyki Instytutu Zarządzania US kierunki: logistyka i logistyka inżynierska w najnowszym rankingu Perspektyw 2023, wśród wszystkich polskich uczelni, mających w swej ofercie logistykę, uzyskały wysoką piątą pozycję. Poza uczelniami zlokalizowanymi na terenie Śląska, logistyka na Uniwersytecie Szczecińskim jest najlepszym miejscem do jej studiowania, nie tylko w Szczecinie, ale na obszarze całej środkowej i północnej Polski.

Wartym podkreślenia jest fakt, że ta jednostka US jest krajowym liderem w zakresie liczby cytowań publikacji za lata 2018-2022 w stosunku do liczby tych publikacji; w odniesieniu do dyscypliny wiodącej dla tego kierunku studiów. Zajmuje także drugą pozycję w Polsce, jeśli chodzi publikacje z zakresu logistyki, obecne w 10% najczęściej cytowanych czasopismach na świecie.

Katedra Logistyki US, którą kieruje dr hab. Wojciech Drożdż, prof. US jest nie tylko najstarszą w kraju, ale także największą polską katedrą prowadzącą badania w obszarze łańcucha dostaw, magazynowania, zarządzania produkcją, logistyki miast i logistyki międzynarodowej. Jest także wiodącym ośrodkiem naukowym w zakresie nowoczesnej mobilności, miast inteligentnych oraz gospodarki wodorowej. W ramach prac naukowych i badawczo-rozwojowych zespołu Katedry, tworzona jest od podstaw w skali kraju, nowa subdyscyplina naukowa – logistyka energetyki, a pracownicy Katedry Logistyki, skupieni w Centrum Zarządzania w Energetyce US należą do wiodących ekspertów w zakresie procesów logistycznych w sektorze energetyki.

Katedra Logistyki US , oprócz kierunku logistyka oraz logistyka inżynierska, prowadzi także innowacyjny i pożądany przez rynek pracy kierunek o profilu praktycznym – zarządzanie odnawialnymi źródłami energii. Realizowany jest on w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami sektora energetycznego i praktykami z tego niezwykle rozwojowego i istotnego obszaru gospodarki narodowej.