30 listopada 2023 r. w hotelu Coutryard by Marriott w Szczecinie odbyła się II Konferencja Naukowo-Techniczna H2Szczecin „Wodór Napędem Regionu” zorganizowana w strategicznym partnerstwie przez Uniwersytet Szczeciński, Klaster Metalika dla Przemysłu, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Miasto Szczecin – Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Waldemar Tarczyński, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek oraz Hydrogen Poland.

Konferencja o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym dotyczyła transformacji energetycznej związanej z rozwojem gospodarki wodorowej i zgromadziła ponad 30 prelegentów i panelistów – przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowców, przedsiębiorców oraz naukowców z kraju i z zagranicy. Konferencję rozpoczęło wystąpienie Premiera prof. Jerzego Buzka, posła do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczącego Europejskiego Forum Energii, który podkreślił znaczenie Województwa Zachodniopomorskiego jako przyszłego polskiego hubu wodorowego. W wydarzeniu wzięło udział bezpośrednio blisko 240 osób oraz ponad 50 w formie online, w tym przedstawiciele z 11 ośrodków naukowych z całej Polski.

Chociaż inicjatorem konferencji jest Katedra Logistyki, to warto podkreślić liczny udział przedstawicieli Instytutu Zarządzania, którzy wnieśli znaczący wkład merytoryczny poprzez aktywny udział jako prowadzący sesje lub paneliści oraz jako członkowie Rady Recenzentów, a także należy zaakcentować zaangażowanie organizacyjne członków Komitetu Organizacyjnego z Instytutu Zarządzania. Wszystkim serdecznie dziękujemy.