W dniu 24.10.2021r. dr hab. Katarzyna Szopik-Depczyńska, prof. US – pracownik Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem w Instytucie Zarządzania US, została laureatką konkursu naukowego „Zachodniopomorskie Noble 2020”.

Serdecznie gratulujemy!!!

Nagrody wręczane są od 2000 roku. Przyznaje je Zachodniopomorski Klub Liderów Nauki, który skupia wybitnych naukowców. Zachodniopomorski Nobel to prestiżowa nagroda przyznawana naukowcom w ośmiu dyscyplinach naukowych: humanistycznych, medycznych, ekonomicznych, podstawowych, technicznych, rolniczych, o morzu i od 2008 roku – artystycznych. Laureatów wybrała Kapituła Zachodniopomorskiego Klubu Liderów Nauki w następującym składzie: prof. dr hab. inż. Wojciech Kacalak, prof. dr hab. Jan Lubiński, prof. dr hab. Piotr Masojć, prof. dr hab. inż. Antoni Morawski, prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, prof. dr hab. Aleksander Wolszczan.

Celem konkursu jest wyłonienie najważniejszych osiągnięć naukowych dokonywanych przez naukowców województwa zachodniopomorskiego. Podstawowym kryterium w konkursie są publikacje w czasopismach z tzw. listy filadelfisjkiej.

Pozostali nagrodzeni to:

-prof. dr hab. Jörg Hackmann z Uniwersytetu Szczecińskiego

-dr Xin Wen z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

-dr hab. inż. Małgorzata Sobczak, prof. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

-dr hab. inż. Adam Słowik, prof. Politechniki Koszalińskiej

-dr hab. Andrzej Ossowski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

-prof. dr hab. inż. Leszek Chybowski z Akademii Morskiej

-prof. dr hab. inż. Marek Gryta z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Fundatorami i sponsorami tegorocznej edycji konkursu są: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewoda Zachodniopomorski, Prezydent Miasta Szczecin, Prezydent Miasta Koszalina, Kolegium Rektorów, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Klub Liderów Nauki, Partnerem konkursu jest Urząd Miasta Szczecin.