Uniwersytet Szczeciński wprowadza innowacyjne rozwiązanie, które znacząco usprawni proces planowania załadunku dla przyszłych specjalistów logistyki i transportu. Od teraz nasi studenci będą mieli okazję pracować z aplikacją Goodloading, wspierającą proces optymalizacji przestrzeni ładunkowej.

Ta współpraca przyniesie liczne korzyści dla naszych studentów, umożliwiając im zdobycie praktycznych umiejętności oraz cennego doświadczenia związanego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w branży logistycznej.

Czym jest Goodloading?

Goodloading to intuicyjne narzędzie do planowania załadunku, które pozwala użytkownikom optymalizować wykorzystanie przestrzeni ładunkowej w pojazdach czy kontenerach. Aplikacja umożliwia łatwe rozłożenie palet czy ładunków owalnych na wirtualny model pojazdu. Dzięki temu użytkownicy mogą eksperymentować z różnymi układami ładunku, sprawdzając, który z nich jest najbardziej efektywny i optymalny.

Goodloading oferuje szereg funkcji, w tym możliwość pracy z wieloma przestrzeniami ładunkowymi jednocześnie, sprawdzenie czy towar nie przekroczy dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu lub nacisków na osie,  zapisywanie czy wysyłanie przygotowanych projektów. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, co sprawia, że nawet osoby bez wcześniejszego doświadczenia w planowaniu załadunku mogą szybko opanować jej funkcje.

Co zyskają studenci Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania?

• Dzięki korzystaniu z Goodloading, nasi studenci zdobędą praktyczne umiejętności związane z planowaniem załadunku. To niezwykle istotna umiejętność w branży logistycznej, gdzie optymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej ma ogromne znaczenie dla efektywności procesu załadunku.
  • Aplikacja Goodloading pozwala na eksperymentowanie z różnymi scenariuszami załadunku, co rozwija kreatywność studentów. Dzięki temu uczą się szukać innowacyjnych rozwiązań, które mają zwiększać efektywność procesu załadunku.
  • Dzięki możliwości wirtualnego planowania załadunku, studenci uczą się minimalizować ilość pustych przestrzeni w pojazdach.
  • Znajomość narzędzi takich jak Goodloading jest obecnie bardzo ceniona na rynku pracy. Nasi studenci, dzięki pracy z tą aplikacją, zdobywają przewagę konkurencyjną i są lepiej przygotowani do podjęcia pracy w sektorze logistycznym.

Wprowadzenie Goodloading na zajęcia ze studentami, pozwoli lepiej zrozumieć procesy związane z załadunkiem i rozładunkiem, a także pomoże rozwijać umiejętności niezbędne do efektywnej pracy w dziedzinie logistyki i transportu.

Więcej informacji o Goodloading można znaleźć na stronie: https://www.goodloading.com/pl/.