Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 22 kwietnia 2021 r. (czwartek) w ramach projektu Uniwersytet spotyka się z biznesem; Polsko-Niemiecki Campus Innowacyjny – innowacyjny projekt pilotażowy”.

  • W godz. 08.00 – 09.30 na wirtualną wycieczkę studyjną po piekarni zabierze nas Björn Wiese, założyciel i właściciel firmy Wiese Backwaren GbR.
  • następnie w godz. 10.00 – 11.30 odbędzie się wywiad z ekspertem Green Deal na temat wycofania się z programu energetyki jądrowej w Polsce i Niemczech

 

Bezpłatne zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20.04.2021 na adres int181@hnee.de 

Link do uczestnictwa (instrukcja):

Kanał 1 – obraz bbb.hnee.de

Kanał 2 – dźwięk bbb.hnee.de

 

 

08.00 – 09.30

Wirtualna wizyta studyjna w firmie Wiese Backwaren GbR

Björn Wiese, założyciel i właściciel firmy Wiese Backwaren GbR
Prof. dr Jörn Mallok, HNEE (Leadpartner INT181)

Wiese Backwaren GbR to firma rodzinna w czwartym pokoleniu, która codziennie wypieka świeże pieczywo przy użyciu tradycyjnych metod produkcji. Produkcja w Britz składa się z piekarni, cukierni, magazynu i działu administracyjnego. Stąd codziennie zaopatrywane są sklepy i klienci firmy Wiese Backwaren GbR w produkty piekarnicze i cukiernicze. Jedną z najważniejszych misji piekarni jest zapewnienie zrównoważonego i rzetelnego kształtowania regionalnych łańcuchów dostaw z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron. Björn Wiese, założyciel i właściciel firmy Wiese Backwaren GbR zabiera nas na wirtualną wycieczkę studyjną po piekarni Wiese, a następnie na
rozmowę.

 

 

10.00 – 11.30

Wywiad z ekspertem „Green Deal: na temat wycofania się z programu energetyki jądrowej w Polsce i Niemczech

Dr Oliver Ruch, specjalista ds. Rynku & polityki inżynier ds. przemysłu w EWE AG
Moderator: prof. dr Jörn Mallok, HNEE (Leadpartner INT181)

Dzięki koncepcji European Green Deal Unia Europejska powinna osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Celem przejściowym jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do roku 2030 o co najmniej 55%. Green Deal obejmuje szereg zaplanowanych działań, począwszy od odnawialnych źródeł energii po mechanizmy kompensujące emisję CO2. Ale czy Green Deal doprowadzi do powrotu energetyki jądrowej? W wywiadzie z ekspertem dr Oliverem Ruch, EWE AG, udziela informacji na temat „Green Deal: wycofywanie się z programu energetyki jądrowej w Polsce i Niemczech”. Dostawca usług energetycznych EWE AG oferuje świadczenie usług związanych z zaopatrzeniem w energię elektryczną, gaz ziemny, telekomunikację i technologię informacyjną. Ta niemiecka spółka akcyjna jest uważana za piątą co do wielkości firmę zaopatrującą Niemcy w energię.